seif
13 دی 1401 - 17:24

مجلس بیمارستان خصوصی ندارد/ پزشکان را مجبور نکنید به روستا بروند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: من مطب ندارم و به عنوان پزشک خصوصی کار نمی‌کنم، حرفم این است که پزشکان را مجبور نکنید و به آنها به زور نگویید که حتماً باید به روستا بروند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود پزشکیان در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه ۱۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: ما در حالی از عدالت حرف می‌زنیم که فقط پزشکان را برای گذراندن طرح به مناطق محروم می‌فرستیم.

وی بیان کرد: از طرف دیگر ما می‌خواهیم برای حقوق پزشکان هم سقفی گذاشته شود، این در حالی است که تعداد زیادی از متخصصان در مناطق محروم و شهرستان‌ها بین ۱۲ تا ۱۸ میلیون درآمد دارند و همان متخصص در تهران برای یک عمل جراحی ۸۰ میلیون تومان پول می‌گیرد. با این شرایط چرا پزشکان باید به مناطق محروم بروند؟

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع که مجلس بیمارستان خصوصی دارد، گفت: مجلس بیمارستان خصوصی ندارد، اما مجلس با بیمارستان‌های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان‌ها قرارداد بیمه دارد. باید برای مردم همان چیزی را بخواهیم که برای خودمان می‌خواهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من مطب ندارم و به عنوان پزشک خصوصی کار نمی‌کنم و دنبال پول و پست هم نیستم. بچه‌هایم هم پزشک نیستند که خیال کنید این حرف‌ها را برای خودم می‌زنم. حرفم این است که پزشکان را مجبور نکنید و به آنها به زور نگویید که حتماً باید به روستا بروند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952838