seif
13 بهمن 1401 - 20:44

تعزیرات حکومتی تربت‌حیدریه به هزار و ۷۰۰ پرونده رسیدگی کرد

رییس شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تربت‌حیدریه گفت: میزان پرونده‌های وارده به این اداره از ابتدای امسال هزار و ۷۰۴ فقره بود که از این تعداد به هزار و ۷۰۰ پرونده رسیدگی شده است.

 حسین حسینی در گفت و گو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه با بیان اینکه میزان پرونده‌های وارده به تعزیرات شهرستان از ابتدای امسال هزار و  ۷۰۴ فقره بود که از این تعداد به هزار و ۷۰۰ پرونده رسیدگی شده است، اظهار کرد: میزان ریالی محکومیت ها برای این تعداد پرونده، بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۷۷۴ میلیون تومان بود که از این میزان تاکنون حدود ۱۲ میلیارد تومان آن در راستای اجرای احکام صادره وصول و به حساب خزانه واریز و پرونده‌های آنها مختومه شده‌است.

وی گفت: بیشتر جرایم و محکومیت‌ها مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز بود که با تلاش پرسنل دایره مبارزه با قاچاق کالا و ماموران نیروی انظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید شیردل کامه تربت‌حیدریه کشف و ضبط شده‌بودند.

رییس شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تربت‌حیدریه تصریح کرد: البته بخشی از پرونده‌ها نیز مربوط به تخلفات صنفی اصناف بود که در راستای اجرای قانون و به منظور بازدارندگی از ابتدای سال تاکنون چندین واحد از جمله واحدهای صنفی نانوایی، املاک و ... که تکرار تخلف داشتند، پلمپ شدند.

حسینی ادامه داد : به لحاظ ضرورت کنترل دولت بر امور اقتصادی و لزوم هماهنگی مراجع قیمت گذاری و توزیع کالا، خدمات و اجرای مقررات و ضوابط مربوط به آن، با تصویب ماده واحده قانون اصلاح قانون تعزیرات حکومتی مصوب مهر سال 1371 مجمع تشخیص مصلحت نظام، کلیه امور تعزیرات حکومتی بخش دولتی و غیردولتی، اعم از بازرسی و نظارت، رسیدگی و صدور حکم قطعی و اجرای آن به دولت  محول شد تا بر اساس قانون تعزیرات حکومتی مصوب 23 بهمن سال 1367 اقدام کنند که این امر نیز تاکنون ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به عزم دولت در زمینه مبارزه با فساد و رانت، به دلیل برداشت غلط از قوانین، نهادها و دستگاه‌هایی که باید وظیفه نظارت بر بازار را داشته‌باشند، آنچنان در این زمینه ورود نداشته‌ و لذا باید رویکرد خود را به ویژه با هدف پیشبرد اهداف دولت در حوزه تنظیم بازار، تغییر دهند.

رییس شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تربت‌حیدریه تصریح کرد: البته در شهرستان تربت‌حیدریه به دلیل همکاری خوب اتاق اصناف ، اداره صمت، جهاد کشاورزی و دیگر مراجع مرتبط تاکنون مشکل پیچیده‌ای نداشتیم، در عین حال شهروندانی که در سطح بازار تخلفی را مشاهده یا از واحد صنفی به علت ارتکاب تخلفات صنفی از جمله گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب و موارد مشابه شاکی هستند، می‌توانند از طریق سامانه https://tazirat135.ir/ سازمان تعزیرات، نسبت به ثبت شکایت‌های خود اقدام نمایند که در کوتاهترین زمان به موضوع رسیدگی خواهد شد.

حسینی حوزه صلاحیت تعزیرات حکومتی را در چهار مورد اعلام کرد و گفت: رسیدگی به تخلفات امور اقتصادی در ۲ بخش دولتی و غیردولتی، رسیدگی به تخلفات بهداشت، دارو و درمان، رسیدگی به تخلفات صنفی و رسیدگی به تخلفات حوزه قاچاق کالا و ارز، چهارمین حوزه فعالیت ما می باشد.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015759