seif
14 بهمن 1401 - 14:09

واگذاری زمین باغ اناری بیرجند به بنیاد شهید وامور ایثارگران در دستور کار قرار دارد

استاندار خراسان جنوبی گفت: موضوع واگذاری زمین باغ اناری که در حاشیه بیمارستان امام رضا(ع) قرار دارد به بنیاد شهید و امور ایثارگران در یک جلسه تخصصی مورد بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد قناعت صبح امروز در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به طرح ملی مسکن، اظهار داشت: طرح نهضت ملی مسکن در تمام شهرهای خراسان جنوبی مردم درخواست دارند که سهم آورده متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن با افزایش پرداخت تسهیلات کاهش یابد که در حال پیگیری موضوع هستیم.

وی افزود: شوراها و ‌کارگروه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شکل مرتب و منظم در استان برگزار و مدیران هم فعال و با انگیزه مسائل را بررسی می‌کنند و دغدغه ویژه‌ای در خصوص حل مشکلات جامعه ایثارگری در استان وجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: همه باید در راستای رفع این دغدغه مردم کمک کنیم تا سقف وام افزایش یابد که با پیگیری‌های انجام شده با افزایش 100 میلیون تومانی سقف پرداخت تسهیلات موافقت شده است.

قناعت گفت : موضوع واگذاری زمین باغ اناری که در حاشیه بیمارستان امام رضا(ع) قرار دارد به بنیاد شهید و امور ایثارگران در یک جلسه تخصصی مورد بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با اشاره به مشکل مسکن خانواده‌های شاهد و ایثارگران استان گفت: با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره‌کل راه و شهرسازی این جلسه تخصصی برگزار و دغدغه بزرگواران خانواده شاهد و ایثارگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

استاندار خراسان جنوبی افزود: آن چه در توان استان باشد مسائل دنبال و حل خواهد شد و سایر مشکلاتی که به وزارت راه و شهرسازی برمی‌گردد از سطوح ملی پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم گفت: شهادت و شهادت طلبی فرهنگ است و در این زمینه همه مردم و مسئولان وظیفه دارند.

حسین خسروی اسفزار افزود: مقابله با آسیب‌هایی که امروز از سوی استعمار جهانی متوجه جامعه اسلامی شده جز با تقویت این فرهنگ ممکن نیست و در این راستا باید یاد شهدا را زنده نگه داریم.

وی ادامه داد: این یک واقعیت است که همه مدیون خون شهدا هستیم؛ شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای جبهه مقاومت، شهدای سلامت و شهدای مدافع امنیت و دیگران شهدا که به ما درس مقاومت و ایثار دارند.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت مجتمع رفاهی ایثارگران، گفت: علاوه بر اعتبارات استانی و ملی، از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران هم مبلغ اعتباری به این طرح اختصاص داده شود تا روند اجرای آن سرعت گیرد.

اسحاقی با اشاره به اینکه  در خراسان جنوبی جامعه ایثارگری زیادی داریم، بیان داشت: حق ایثارگری خانواده شاهد و ایثار مغفول مانده است که البته برخی مشکلات به موانع قانونی برمی‌گردد که باید پیگیری شود.

وی وجود مزار شهدا در هر منطقه و روستا را یک حرم و ارزش معنوی دانست و اضافه کرد: باید در بازسازی و بهسازی گلزار شهدا استان بیش از گذشته توجه و ورود شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال 1402 توجه ویژه‌ای به حوزه و بهداشت و درمان جامعه ایثارگری شده‌ امیدواریم که خراسان جنوبی هم ذی‌نفع باشد و به ایثارگران استان توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016773